PUMA PLUS

Tanierovo radličkový kyprič


 • Základný opis:

 • PUMA PLUS je kombinácia radličkového podmietača s krátkymi diskami. Tento všestranne použiteľný kyprič ponúka široké možnosti využitia. Veľkou výhodou je, že kyprič je schopný vykonávať nielen plytké spracovanie pôdy, ale v prípade potreby i hlboké spracovanie a následné utuženie pôdy. Pracovnú hĺbku možno plynulo meniť v rozsahu 5 až 25 cm. Optimálna pracovná rýchlosť 9-12 km/hod.

  Stroj má tri hlavné pracovné časti, ktoré je možné požívať aj samostatne. Ovládanie a nastavovanie sa robí hydraulicky.

  1. Dva rady zubatých tanierov s priemerom 51 cm a vzdialenosťou od seba 12,5 cm, s veľkou priechodnosťou, veľmi intenzívne prerežú a premiešajú aj veľké množstvo pozberových zvyškov do hĺbky 10-15 cm.

  2. Tri rady non-stop istených úzkych - dlátových radličiek s rozstupom 29 cm, ktoré hĺbkovo prekypria, premiešajú a dokonale prerežú ornicu a vytvoria dobrú štruktúru spracovanej pôdy až do hĺbky 25-30 cm.

  3. Urovnávací lopatový smyk slúži na zrovnanie stôp po radličkách.

  4. Ťažký utužovací valec priemerom 51 cm spätne zabezpečí drobenie a utuženie spracovanej pôdy. Prítlak valca je možné regulovať podľa potreby.

  Stroj je možné vybaviť aj inými typmi radličiek, napr. mulč-mix, širokými radličkami na celoplošné spracovnanie, prípadne iným typom valca.
Prac. záber (m)TypŤahač (PS)Hmotnosť (kg)Prevedenie
3,2TRK-3,2190-2704200polonesené pevné
4TRK-4250-3206400